Masz Głos Masz Wybór

wybor

 

 

 

 

 

Drodzy mieszkańcy!

Stowarzyszenie Nasze Jakubowo przystąpiło do zmiany zagospodarowania Parku Jakubowo w ramach realizowanego projektu Masz Głos, Masz Wybór 2013. Chcielibyśmy, żeby to miejsce stało się dla Was bardziej przyjazne i żebyście częściej tam zaglądali. Zwracamy się do Was z prośbą o wypełnienie ankiety, w której będziecie mogli podzielić się swoimi pomysłami na zagospodarowanie parku, powiedzieć co się Wam w nim podoba, a co nie oraz co należałoby zmienić. Te informacje są dla nas bardzo ważne, bo to Wy tworzycie to miejsce i je odwiedzacie, chcemy żebyście mieli udział w jego tworzeniu. Ankieta jest anonimowa, jej wypełnienie zajmie ok. 10 minut.   Dziękujemy! Stowarzyszenie Nasze Jakubowo

Kliknij !!!  Ankieta Park Jakubowo


Wyniki Ankiety Papierowej zapraszamy 

 

O AKCJI

Według najkrótszej definicji, zainaugurowana w 2002 roku akcja Masz Głos, Masz Wybór wspiera zgodną współpracę władz samorządowych oraz mieszkańców

- ale definicja ta nie mówi nic o miejscach, które zrewitalizowano dzięki Akcji, ani o setkach lokalnych debat, które odbyły się dzięki tzw. Maszgłosowi, ani o odpowiedzialności i poczuciu sprawczości, które stały się udziałem tysięcy tzw. zwykłych obywateli… Bo akcję Masz Głos, Masz Wybór współtworzą mieszkańcy setek polskich gmin (dotąd >600) i w każdej z nich przebiega inaczej. Dlatego zamiast ją definiować, chętniej mówimy o celach, metodach i rezultatach. W akcji Masz Głos, Masz Wybór…

Mieszkańcom: Przypominamy, że mają głos nie tylko podczas wyborów. Pokazujemy, jak mogą wpływać na decyzje lokalnych władz i kształtować najbliższe otoczenie. Zachęcamy ich do zaangażowania.

Lokalnym władzom: Pomagamy pozostać w bliskim kontakcie z mieszkańcami. Podpowiadamy, jak prowadzić dialog i reagować na potrzeby obywateli. Wzmacniamy ich pozycję, jako dobrych włodarzy (jeśli na nią zasługują).

Aktywistom: Oferujemy wypróbowane narzędzia wprowadzania zmian. Podczas szkoleń, pokazujemy jak angażować społeczność i zaangażowanie podtrzymywać.

Organizacjom i nieformalnym grupom: dajemy tzw. siłę przebicia – impet, jaki wiąże się z działaniem w ramach ogólnopolskiej akcji oraz współpracą z doświadczonymi ekspertami i Fundacją Batorego.

Polsce: obywateli, którzy chcą i potrafią brać odpowiedzialność za swoje małe ojczyzny i również za tę dużą.

Stowarzyszenie Nasze Jakubowo przystąpiło do akcji Masz Głos, Masz Wybór w maju 2013 r. W ramach akcji, korzystając z doświadczenia miast i gmin uczestniczących w tym przedsięwzięciu od lat jak też korzystając ze  wsparcia ekspertów organizatora chcemy razem z mieszkańcami – sympatykami Stowarzyszenia i nie tylko -  w ramach współpracy z lokalnymi władzami realizować nasze czyli mieszkańców Zatorza  cele poprzez realizację zadań/scenariuszy/  przez nich wskazanych, wybranych, akceptowanych  (np. rewitalizacja Parku Jakubowo, nowe place zabaw; miejsce/miejsca do organizacji osiedlowych spotkań w ramach sąsiedzkich imprez integracyjnych itp., promocja dzielnicy Zatorze poprzez  jej zabytki, ciekawe historyczne miejsca.

 

O ZADANIU WSPÓLNA PRZESTRZEŃ

Działanie polega na tym, aby wspólnie z mieszkańcami dzielnicy oraz lokalnymi władzami zdecydować, jak ma wyglądać to miejsce. Jednak dyskusji o Parku Jakubowo nie rozpoczniemy od ustawiania ławek, huśtawek czy fontanny, ale od wspólnego zastanowienia się, kto będzie korzystał z tego miejsca, jacy będę użytkownicy, jakie mają potrzeby.

Chcemy stworzyć miejsca dla ludzi i ich potrzeb.  Teraz nie myślimy o infrastrukturze, ale o ludziach, którzy korzystają z tego miejsca. O inwestycjach będziemy rozmawiać, jak poznamy swoje oczekiwania.

Posłużą nam do tego badania – ankiety, spotkania oraz warsztaty Grupy Roboczej, która przygotuje koncepcję zagospodarowania tego miejsca.

Na początek wydaje się to wszystkim bardzo dziwne, nawet trochę zabawne i zbyt oczywiste. Jednak im bardziej zagłębią się w proces, tym bardziej wierzą w zasadność.

Karta Praw Mieszkańca

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>